Wsparcie w rozwoju

Wsparcie w rozwoju firm to zintegrowany proces, w czasie którego przyglądamy się całości organizacji wyłapując obszary, potrzebujące opieki lub redefinicji, by dalej rosnąć. Odbywa się to w procesie facylitacji.

Czym jest facylitacja?

Facylitacja być może jest trudnym słowem, ale niesie za sobą ogrom wsparcia dla rozwoju projektu, firmy czy organizacji. Szukając określenia ścieżki i sposobu w jaki pracujemy z firmami, długo nie mogłam znaleźć takiego, które by w pełni oddawało esencję. Z pomocą przyszło trudne słowo – facylitator [z ang. facility – ułatwić].

Proces facylitacja pomaga wyciągnąć na światło dzienne i nazwać problem, które wcześniej się rozmywały i trudno było go zdefiniować.
Zaś facylitator to osoba, której zadaniem jest  stworzyć bezpieczne warunki do zrozumienia i nazwania problemu oraz towarzyszyć w wpracowaniu rozwiązania i optymalizacji. I tak też działamy!

Kiedyś czytając prasę branżową, znalazłam porównanie facylitacji do ogrodnictwa z którym w pełni się identyfikuje, szczególnie ze względu na miłości do roślin. Brzmiał on tak:

„Facylitator przypomina ogrodnika, którego klient zaprasza do swojego ogrodu, i który potrafi szybko wskazać miejsca, gdzie warto coś przesadzić czy zaaranżować. Ogrodnik wie, jak dopasować narzędzia. Które sekatory są najlepsze do cieńszych gałązek i jakiej piły użyć do pnia. Ale nadal jest to ogród klienta i to klient będzie pielęgnował w nim rośliny i zbierał plony”.

Zatem z radością zawitamy do waszych „ogrodów” i popracujemy nad jakością rośli, komunikacji o nich a finalnie na zwiększeniu plonów.

Zapraszam do kontaktu!

Brak możliwości komentowania.